Osoba zatrudniona na umowę o pracę szybciej nabywa bankową zdolność kredytową niż właściciel firmy. Po nawet trzech miesiącach osoba zatrudniona na etacie zwłaszcza w dużej, stabilnej firmie może uzyskać od pracodawcy umowę o pracę na czas nieokreślony i jeżeli zarabia więcej niż wynosi minimum, to może skutecznie ubiegać się w banku o przyznanie jej na przykład kredytu gotówkowego.

Przedsiębiorca zaś, który prowadzi działalność gospodarczą na przykład cztery miesiące, może sobie tylko pomarzyć o kredycie dla firmy i na tym koniec, on bowiem na pewno kredytu dla swojej nowej firny nie otrzyma. Prędzej leasing ale też niekoniecznie: http://www.finansowo.priv.pl/inne/o-leasing-latwiej-niz-o-kredyt-nowej-firmie/ Przedsiębiorca jest nazwijmy podatny na zadłużenie się w stosunku do kontrahentów a przede wszystkim jak chodzi o zaległości publicznoprawne czyli z tytułu składek ubezpieczeniowych ZUS oraz należności z tytułu podatków. Te dwa rodzaje zobowiązań są szczególnie niebezpieczne, także dla banków jako kredytodawców, bo skarb państwa ma pierwszeństwo jako wierzyciel w zaspokajaniu, z tytułu tych ZUS-owskich i podatkowych wierzytelności. Niedostępność kredytu dla nowych firm znacznie hamuje rozwój gospodarczy – tak twierdzą rzesze osób a w tym tych które uważane są za fachowców w dziedzinie rozwoju gospodarczego. Takimi twierdzeniami pośrednio sugerują, że bankowcy są niemądrzy nie przyznając kredytów nowym firmom. W rzeczywistości to niezbyt mądrzy w swych twierdzeniach są jednak krytycy polityki banków w tym przedmiocie. Przyznawanie kredytów nowym firmom tylko na podstawie tego, że komuś wydaje się że ma biznesowe predyspozycje i pomysł, byłoby czymś w rodzaju rosyjskiej ruletki, ale jeszcze z większym prawdopodobieństwem katastrofy.

Czasem też nagle potrzebne są pieniądze, wówczas tym większy problem. Na dzień dzisiejszy kredyty przez internet to fikcja ale nie do końca. Można otrzymać pożyczkę (wiele pożyczek) nie wychodząc z domu, nie goszcząc kuriera ani przedstawiciela firmy pożyczkowej ale nie pożyczkę bankową ani z pozabankowej firmy pożyczkowej, tylko pożyczkę społecznościową. Pożyczki społecznościowe udzielane są za pośrednictwem portali internetowych na których ogłaszają się i kontaktują ze sobą (prywatni) pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Można uzyskać tu pożyczki bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej, bez zaświadczeń o dochodach i bez zabezpieczenia a kasa na konto może wpłynąć jeszcze tego samego dnia po ogłoszeniu się na portalu jako pożyczkodawca. Jak znalazł więc jest to opcja dla wielu osób, pożyczki tańsze niż w parabankach.

kategoria: kredyty

Jedna myśl nt. „Pracownikowi łatwiej o kredyt niż przedsiębiorcy

  1. Jest tak między innymi dlatego, że firma często wykazuje dochody na które składają się należności jeszcze nieodzyskane, ponieważ kontrahenci spóźniają się z zapłatą albo mają długi termin na zapłatę, nawet na przykład sześćdziesiąt dni na fakturze. Niektóre z takich należności nigdy nie zostaną ściągnięte, nie poradzi ani firma windykacyjna ani komornik. Dochód, który udokumentowany jest w formie zaświadczenia może być, może okazać się w rzeczywistości na przykład ze dwa razy niższy co jest możliwe zwłaszcza w przypadku nowych firm których właściciele są nazbyt nieostrożni i entuzjastycznie skłonni są dawać termin płatności każdemu klientowi. Świadome istnienia także i takiej ewentualności banki, pożyczki dla firm oferują generalnie podmiotom gospodarczym funkcjonującym na rynku nie krócej niż jeden rok. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *