porównywarka

Decydując się na kredyt hipoteczny często zastanawiamy się, jaka oferta będzie tą idealną. W przypadku tego rodzaju kredytów można być pewnym jednego – można je znaleźć w ofertach wszystkich banków. Pytanie, które nasuwa się samo brzmi: Który jest najkorzystniejszy? Jak do niego dotrzeć?

Poszukiwania idealnego kredytu hipotecznego można oczywiście przeprowadzać, porównując oferty wielu banków, szybko jednak może się okazać, że jest to działanie wyjątkowo niekorzystne. Dotarcie do wszystkich ofert jest trudne, porównanie ich jeszcze trudniejsze, a często po prostu niemożliwe – trudno bowiem analizować dokładnie wszystkie umowy kredytów, porównywać je ze sobą i pamiętać wszelkie tajniki danej umowy. O wiele lepiej porównanie kredytów hipotecznych sobie po prostu ułatwić. Jak? Używając porównywarki.

Kredyt hipoteczny znaleziony dzięki wynikom z porównywarki kredytów najlepsze rozwiązanie – dzięki tej prostej aplikacji internetowej, po wpisaniu szczegółów kredytu hipotecznego, jaki nas interesuje, szybko dowiemy się, które z kredytów spełniają nasze wymagania – porównywarka po prostu wyświetli nam kredyty, które są dla nas odpowiednie. Warto jednak pamiętać o jednym – wszystkie wyniki z porównywarki trzeba traktować jako sugestię, nie jako wyrocznie. Każdy z nich należy dokładnie sprawdzić, zagłębiając się w ofertę i sprawdzając, czy rzeczywiście odpowiada temu, co podpowiedziała porównywarka. Nie można także zapominać o czymś jeszcze – porównywarka to narzędzie stworzone przez człowieka – nie musi pracować idealnie, nie musi również uwzględniać wszystkich ofert dostępnych na rynku. Wyniki z porównywarek warto zweryfikować z tym, co zaoferuje jakiś rzetelny doradca kredytowy: https://kasa.nazwa.pl/doradca-kredytowy-z-ktorym-warto-sie-spotkac/.

Podsumowując, porównywarka kredytów hipotecznych to dobre rozwiązanie, które pozwoli szybko znaleźć kredyty, które nam odpowiadają, zawsze jednak porównać je należy już samodzielnie. Obowiązkowe w takiej sytuacji jest zapoznanie się z umową kredytu oraz wszelkimi dokumentami dodatkowymi, a w szczególności z warunkami spłaty kredytu. Nie warto sugerować się tylko oprocentowaniem – trzeba sprawdzić dokładnie, jak będzie wyglądało spłacanie kredytu i czy przez cały czas warunki będą niezmienne. Dopiero po sprawdzeniu danego kredytu, można zdecydować się na podpisanie umowy.

kategoria: kredyty

Jedna myśl nt. „Wybór kredytu hipotecznego przez porównywarkę

  1. Porównywarki też wprowadzają / mogą wprowadzić w błąd. Czy myślicie, że roczna rzeczywista stopa oprocentowania czyli RRSO podaje faktycznie całkowity koszt kredytu ze wszystkimi składnikami – kosztami? Tak mówią i tak piszą, ale tak nie jest / tak być nie musi. Ot na przykład w skład bankowego RRSO nie jest wliczane ubezpieczenie kredytu. A czy na przykład nie dziwi Was to, że oprocentowanie rzeczywiste kredytów hipotecznych a także (nieco droższych od kredytów hipotecznych) właśnie pożyczek hipotecznych jest bliskie oprocentowaniu lokat bankowych (tylko może o ok. 2% wyższe)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *